Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Grand Central - Blog Agaty Czarnackiej o demokracji w Polsce, Unii i na świecie Grand Central - Blog Agaty Czarnackiej o demokracji w Polsce, Unii i na świecie Grand Central - Blog Agaty Czarnackiej o demokracji w Polsce, Unii i na świecie

14.07.2017
piątek

Co warto robić w Polsce po 12 lipca 2017 r.

14 lipca 2017, piątek,

1. Demonstracja nie jest pokazywaniem w telewizji, że przyszło mnóstwo ludzi. Demonstracja jest sposobem komunikacji bardziej drastycznym od konsultacji społecznych i debaty w mediach, ale mniej drastycznym od nieposłuszeństwa obywatelskiego, strajków, zamieszek czy aktów obywatelskiego terroru, np. samospalenie. Do demonstracji trzeba się przygotować. Demonstracja to nie to samo co wiec, bo nie mówimy do siebie, a do władzy, która z jakichś powodów postanowiła być naszym przeciwnikiem. Wyłuszczamy te powody w skandowanych hasłach i na transparentach.

2. Nasi reprezentanci nie odpuszczają żadnej okazji do punktowania błędów i wypaczeń w proponowanych przez PiS ustawach. Zawstydzamy naszych reprezentantów, jeśli tego nie robią. Wybierzcie swojego ulubionego posła lub posłankę i dyscyplinujcie go/ją, motywujcie do robienia rzeczy dobrych, czytania tych obrzydliwych paszkwili udających ustawy i zabierania głosu wszędzie gdzie się da.

3. Organizujemy think-tanki w celu jak wyżej. Jeśli mamy zbędne pieniądze, wysyłamy je tym, które nas twórczo denerwują, a nie tym, które mówią nam, że jesteśmy super.

4. Znajdujemy indywidualnego posła PiS (z naszego okręgu albo po prostu podobającego nam się z twarzy) i w dozwolonych prawnie ramach upieramy się, że nie rozumiemy, dlaczego popiera takie złe rzeczy. To działa szczególnie dobrze na osoby z drugiego i trzeciego szeregu, które często są tam, gdzie są, bo ośmieliły się wygłosić krytyczne uwagi…

5. Uczestniczymy we wszystkich sensownych inicjatywach obywatelskich – polecam przedsięwzięcia kobiece, wiadomo. Poznajemy się z ludźmi. Nie dogryzamy sobie nawzajem. Dajemy sobie nadzieję i wsparcie.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 57

Dodaj komentarz »
 1. praca u podstaw
  lepiej późno niż wcale
  ale czy nie za późno?

 2. Szanowna Pani, uważam, że punkt 4 to strata czasu i energii. Tłumaczyć coś całkowicie bezwolnym marionetkom w rękach towarzysza Ярославa Раймундовичa Качыньскoгo to byłoby coś z gatunku „gadał dziad do obrazu”. Albo… „gadał do słupa, a łup jak du…da 🙂 (ostatni casus Rzepeckiego to wyjątek potwierdzający regułę, albo… bunt kontrolowany, na pokaz, że niby jest w PiS-e zgoda na odmienność poglądów). Już większe szanse mielibyśmy, gdybyśmy zwracali się do prezesowego kota. Natomiast pod pozostałymi punktami – podpisuję się obiema rękami.

 3. tak btw – gdzie można znaleźć te think-tanki?

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Cenne uwagi. Dziękuję.
  Problem nas ‚normalnych’ polega trochę na tym, że nie bardzo wiemy co tym zalewem obskurantyzmu i prostactwa politycznego począć.
  Trochę jednak jestem pesymistą. Chyba bez kryterium ulicznego się nie obejdzie.
  Prędzej czy później. pozdrawiam

 6. 6. Podziękujmy Legierskiemu, Bugajowi i innym lewicowym intelektualistom, którzy mówili, że nie ma sensu straszyć PiSem, bo PO jest taka sama, albo gorsza.

 7. Dzień dobry, filozofio polityki…

  Co warto robić wydaje się zupełnie wiarygodnym wpisem, zawierającym pożyteczne treści.
  I pewnie tak jest, jeśli pominiemy CEL ROBIENIA, jaki ma wspierać wartość motywującą do takiego, jak sugerowane, działania.
  Co, w obliczu zawłaszczenia instytucji demokratycznych, miałoby przynieść powyższe działanie?
  Wstyd, refleksję, zaprzestanie kradzieży demokracji i wolności przez ludzi, których wartości wyznaczają modus operandi „na rympał”?
  Wolne żarty.
  No, chyba że filozofia w odniesieniu do takiej, jak u nas się rozumie i praktykuje „polityki” to jest już w zamierzeniu żart, kompensujący frustrację dysonansu poznawczego akademickiego wykształcenia… ?

 8. Co warto?
  Warto czekać na spoconego Chlebowskiego z PO. To mówię, ja: moher i wataha do wyrznięcia oraz gorszy sort.

 9. KrzysztofMazur
  Do listy dodam jeszcze Jadzię Staniszkis …

  takei-butei
  Jeśli popierasz rządzących to jesteś lepszego sortu. Tobie radzę nie popaść w konflikt z pryncypałem … nikt ci nie pomoże…

 10. Po wczorajszym „Dniu Świra” czyli wystapieniu Lecha Wałęsy w tvn24 u Moniki Olejnik oraz pomyleniu demonstracji przez cyborga „Nowoczesnej” Petru* przewiduje ze powrót PO do wladzy oddala sie.
  Przy okazji apeluje do red. Czarnackiej zeby swoim fantazjom dawala bardziej adekwatne tytuly.
  Tytuł „Co warto robić w Polsce po 12 lipca 2017 r.” sugeruje ze chodzi o kiszenie ogórów ! Jako ze nie mialem kopru wzialem inne warzywa i chetnie dopisze za pare miesiecy jakie to dalo wyniki ! 😉

  *http://niezalezna.pl/102120-wideo-sprawi-ze-bedziesz-plakac-ze-smiechu-petru-pomylil-manifestacje

 11. A co to jest prawo?
  Do czego i komu ono służy ?
  Jak je stosować, w jakim celu i w czyim interesie ?
  Pierwsza władza – ustawodawcza jest wybierana przez obywateli w wyborach bezpośrednich.
  Druga władza – wykonawcza też pochodzi z wyboru – co prawda pośredniego ale zawsze.
  Kto wybiera przedstawicieli władzy trzeciej – sądowniczej ?
  Jeśli niezależna to w czym , od czego i od kogo?
  Bez odpowiedzi na powyższe pytania gadanie o niezależności władzy sądowniczej jest powtarzaniem głupot.

 12. Tak tak protestujmy, przecież chcemy azeby w sądach siedziała cały czas ta sama postkomunistyczna klika. Otóż NIE CHCEMY..i domagamy sie przewietrzenia tego skostniałego, sądowniczego kolesiostwa . Spokojnie za 10 lat zrobi sie kolejne wietrzenie. W Wietrzenie raz na jakis czas, w każdym pomieszczeniu jest potrzebne, przede wszystkim dla osób z zewnątrz.

 13. PiS nie niszczy sadow.

  Slawomirski

 14. A może dać się zwariować jak ,uczynili to rządzący/?PosŁowie opozycji -na sejmowej sejmowej -zaklejone usta.W telewizji ,-poseł opozycji ,nie będę rozmawiał posłem łamiącym prawo i Konstytucji.Bo do dziś nic te rozmowy nie dały dobrego.Totalny bojkot reżimowych szczujni.Niech gadają do ludu co to wszystko kupi ,bo głupi,.Przerwanie rozmow z nawiedzonymi sąsiadami ,wielbiacymi prezesa.Wychodzenie z kościoła w trakcie politycznych bredni proboszcza.Itd.

 15. Hitler w 1932 równiez wspominal o klice, komunistach, a potem jakos Reichstag mu sie sam podpalil.
  Kaczynski z jego narodowo-socjalistyczna partia wyczyniaja kropka w kropke to samo.

 16. Umierać. To musi być fascynujące doświadczenie, ogłaszać wszem i wobec, że jest się idiotą.

 17. @KrzysztofMazur
  „6. Podziękujmy Legierskiemu, Bugajowi i innym lewicowym intelektualistom, którzy mówili, że nie ma sensu straszyć PiSem, bo PO jest taka sama, albo gorsza.”

  I nie tylko Im. Inteligencja, otoczona takim mirem w polskiej historii, w ogóle nie zdała egzaminu przy, najprawdopodobniej, ostatnich wolnych wyborach. Umiarkowani konserwatyści pokroju Marcina Mellera w wieczór wyborczy pisali po mediach społecznościowych, że zżymający się na wynik głosowania powinni „napić się dobrego wina” i „wyluzować”(ten cytat z pamięci może być niedosłowny). Parę miesięcy temu w autorskim programie redaktor Meller sam przyznał, że „wyszedł na frajera”, bo zapewniał, że „Jarek wyciągnął wnioski”(znów cytuję z pamięci). Wyciągnął, a jakże, tylko nie takie, o jakich myślał narcystyczny Pan Redaktor… Prawda umiera na każdej wojnie pierwsza, więc nikt nie chce pamiętać, że mało medialne(bo co to za frajda słuchać mądrych uwag, kiedy można iść z prądem piromanów podniecając się obrazem płonącego porządku świata?) Ewa Kopacz i Joanna Mucha głośno w kampanii ostrzegały przed tym, co się jota w jotę ziściło. Może nie przewidziano, że Kaczyńskiemu nie potrzebna będzie większość konstytucyjna, ale to dzisiaj już drobiazg. Heglowskie ukąszenie nie dotyka tylko lewicowych idealistów i nie musi, jak widać, dotyczyć tylko komunizmu jako atrakcyjnego mirażu. Jedni wołali o socjal i związki partnerskie, a drudzy o częstsze używanie przymiotników „narodowy” i „polski/-a/-ie” w tzw. debacie publicznej. Ot, cała różnica. Bo święty spokój to dla wielu za mało. A teraz wszyscy jesteśmy w czarnej dziurze. Solidarnie. Jako jeden Naród.

  W każdym razie, święte słowa. Przez bezsilność mam ochotę nakrzyczeć na całą rzeszę wczorajszych pożytecznych głupców, którzy dzisiaj, już jako zatroskani oświeceni obywatele, mówią „bo my nie wiedzieliśmyyy…”. Przyszłe pokolenia wystawią rachunek.

 18. może dobrym gestem byłoby wywiesić obie flagi Polską i Europy w dniach protestu. i zrobić z tego nasza miesięcznicę – wywieszać w określony dzień flagi i może z czarnymi wstążkami.

 19. @Jacek, NH
  14 lipca o godz. 18:02

  Komu to znowu ukradles/skopiowales? A moze sa to twoje wlasne glupoty?

 20. @Slawomirski
  14 lipca o godz. 16:32
  PiS nie niszczy sadow.

  Chyba tylko owocowych 😉

 21. Kto to jest kaesjot?
  Bez odpowiedzi na powyższe pytania…nie ma o czym dyskutowac 😉

 22. @takei-butei
  14 lipca o godz. 12:33
  Co warto?
  „Warto czekać na spoconego Chlebowskiego z PO.”

  Zgadza sie. Bo na madre wpisy takich-butow nie ma co czekac 🙂

 23. @gotkowal
  14 lipca o godz. 23:50

  Mozesz strescic? Bo nie czytam jak nie wiem co jest w linku.

 24. @mały fizyk
  To satyryczny rysunek, z podpisem: „kłótnia z idiotą, jest jak gra w szachy z gołębiem, niezależnie jak dobry jesteś, gołąb nas.a na szachownicę, przewróci pionki i odleci, zachowując się jakby wygrał…”.
  W tym przypadku, oczywiście, to nie ty jesteś gołębiem.
  Pzdr

 25. @gotkowal
  15 lipca o godz. 0:36

  Dziekuje 🙂 Wiem, z trollami sie nie wygra – ale mozna sie od czasu do czasu pobawic 😉

 26. @mały fizyk
  Też to czasem robię – vide: poprzedni felieton.

 27. „Co powinniśmy robić, gdy PiS niszczy sądy?”.

  Wyłączyć telewizor i nie kupować gazet. I już nie ma problema.

 28. Pkt. 6 ….>
  Idziemy pod dom Kaczyńskiego, zamykamy go w areszcie domowym, do skutku, czyli do oddania władzy.
  W miedzyczase organiizujemy rząd tymczasowy np. na rok, który usunie skutkii pisich ustaw i rozpisze nowe wybory.
  Oczywiscie delegalizujemy PiS , uznajemy go za zorganizowaną grupę przestępczą, a czołowkę PiS stawiamy przed sądami karnymi.
  Niestety, żeby obronić kraj, przed kryterium ulicznym nie ucieknemy. Nie ma co czekać , aż Macierewicz uzbroi ONR.

 29. To nie histeria, to zracjonalizowana agonia strachu przed normalnym sądownictwem

 30. ..wiadomo ! madry Polak po szkodzie ! ale czy napewno ???

 31. mały fizyk
  14 lipca o godz. 21:48
  Może jednak wysiliłbyś się i choć spróbował na te pytania swoje stanowisko zaprezentować?
  Wtedy ja przedstawię swój punkt widzenia.

 32. @kaesjot
  15 lipca o godz. 10:02

  nie mam zamiaru. Poczytaj sam cos madrego na twoje pytania. I wystrzegaj sie pisowskich „madrosci” 😉

 33. mały fizyk
  15 lipca o godz. 11:53

  Poczytaj na blogu red. Passenta :
  geozak
  15 lipca o godz. 1:05
  oraz
  Mauro Rossi
  15 lipca o godz. 11:13
  Jak przeczytasz i zrozumiesz w czym problem to się zgłoś.

 34. @kaesjot
  15 lipca o godz. 12:07

  Ja nie mam pytan ani problemu. O czym ty piszesz???

 35. Przygtowanie do Ciamajdanu 2 nabieraja rozpedu ! Żydy szczuja ile sie da. Ktoś apetyt ma na krew – „żeby bylo tak jak bylo”……..

  Wiersz ten powstał z inspiracji pani Holland
  Której słowo całą prawdę nam odkryło
  Że są po to te protesty w państwie Poland
  Żeby było proszę państwa tak jak było
  Brać garściami zamówienia i dotacje
  Tu kontrakcik, tam zlecenie się trafiło
  Ośmiorniczki jeść i kawior na kolację
  Żeby było proszę państwa tak jak było
  Na posadach by państwowych się uwłaszczyć
  Wziąć odprawę siedem baniek, że aż miło
  Za granicą w pas się kłaniać oraz płaszczyć
  Żeby było proszę państwa tak jak było
  By ustawę można było kupić w Sejmie
  Na cmentarzu żeby coś się załatwiło
  Wiara prosi i domaga się uprzejmie
  Żeby było proszę państwa tak jak było
  Demokracji dzielnie broni Gross Jan Tomasz
  On też pragnie, żeby nic się nie zmieniło
  Gdy oczernić trzeba Polskę, zawsze go masz
  Żeby było proszę państwa tak jak było
  Jest, a jakże i przemawia Lis na żywo
  Protestuje, żeby mu się nie skończyło
  W telewizji wypasione sute żniwo
  Żeby było proszę państwa tak jak było
  Protestuje jak należy Urban Jerzy
  Przyznam szczerze, że mnie wcale nie zdziwiło
  Larum grają więc z pomocą i on bieży
  Żeby było proszę państwa tak jak było
  Ale naród jednak rozum ma nielichy
  I w wyborach zdecydował głosów siłą
  By odsunąć towarzystwo to od michy
  I nie będzie proszę państwa tak jak było…

  https://www.youtube.com/watch?v=Z1QVthvDhPo

 36. @murator
  15 lipca o godz. 12:51

  Chcesz sie tak zalapac na pisowskie TKM? No, bo miejsca po „oderwanych” trzeba swoimi zapelnic 😉

  „Ciemny lud” popiera dewastacje panstwa, bo to przeciez „nie moje”. Jak za komuny 🙁

 37. Od dawna mówię, że należy obalić dyktaturę partyjnych świń w państwie. I wprowadzić normalną demokrację.

  Wszystko inne to tylko bicie piany.

 38. mały fizyk
  14 lipca o godz. 21:51

  Czego ty, oświecony jasny lud, oczekujesz ode mnie mohera i watahy do wyrznięcia? Ja czekam na spoconego Chlebowskiego, bo przynajmniej mam ubaw. A ty sobie czekaj na geniusza na białym koniu albo wreszcie napisz coś mądrego, bo jak na razie nawet mnie, durnia, nie umiesz przeskoczyć swą mądrością.

 39. mały fizyk
  15 lipca o godz. 12:33
  „Ja nie mam pytan ani problemu.”
  „To smutne, że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy tak pełni wątpliwości.” ( Bertrand Russell)

 40. @takei-butei
  15 lipca o godz. 19:38

  Od ciebie nie oczekuje niczego. Dziwi mnie tylko twoj masochizm do samoosmieszania sie. No, ale twoja wolna wola 😉

 41. @kaesjot
  15 lipca o godz. 21:08

  No widzisz. Mialem pytanie „Kto to kaesjot”, zeby sie doksztalcic i nie dostalem odpowiedzi 🙁

 42. takei-butei
  14 lipca o godz. 12:33
  „Warto czekać na spoconego Chlebowskiego z PO…”

  Hahaha – Chlebowski nawali jak PKP w Maju 1926. Lory to transportu np. Krzywonos z Gdanska nie bedzie bo istniala tylko wirtualnie w spisie… Kijowski sie obrazi bo go Frasyniuk wyr…ł z funkcji Führera „totalnej opozycji”, Kaliszowi „Jaguar” nie dopali, Nowcka zgubi szal, a Straz Miejska zatrzyma te sikse która chciala wejsc do Sejmu z pieskiem bo jej piesek zrobi kupe przed jakims osiedlem zamknietym !
  Chce sie sparafrazowac odzywke jednego z tych opisywanych przez Hartmana patanów (Kasprzak) na demonstracji „Po ch…. Marcinkiewicz” i zapytac :
  PO CH… NAM TAKA OPOZYCJA ?
  To wszystko przypomina mi historie napadu na transport zlota do NBP we Warszawie – opisywana przez Jerzego Urbana („pozdro” czyli „siemanko” !). Oto konwojenci paru sztab zlota mieli towarzyszyc transportowi zlota z huty miedzi do NBP w „stolycy” – jadac w „nysce”. Jako ze nie bylo miejsca to musieli jechac PKP, jako ze nie mogli zabrac „pepesz” i „tetetek” do wagonu to musieli zostawic je w nysce…. Konwój dotarl do Warszawy bez przeszkód – kierowcy wczesnym rankiem poszli do baru mlecznego (z konwojentami !?) zostawiajac w dziadowskiej skrzyni sztaby zlota i „bronie”. Jak wrócili to otworzyli oczy – jednej „spluwy” bylo brak. Troche pózniej na przystanku „taxi” zdenerwowany obywatel otworzyl ogien do dziada który pchal sie po za kolejka do taksówki (wiadomo – stolyca !) Tym sposobem wydala sie sprawa „napadu na transport zlota” z tak drogiego red. Dziadulowi „Ślunska” 😉
  Tak bedzie i tym razem – kino²
  Najgorsze ze ten trep Mazguła bedzie znowu szczuc i gadac od rzeczy hanbiac mundur….

  https://www.youtube.com/watch?v=KYmrU2PtyJ0

 43. mały fizyk
  15 lipca o godz. 13:02

  „Ciemny lud” popiera dewastacje panstwa, bo to przeciez „nie moje”

  DEJ Pan spokój – ta tandeciara Gersdorf raczej nie wygląda na „zdewastowaną”. Raczej na wypasioną – na krzywdzie „ciemnego ludu”.
  🙁

 44. @murator
  16 lipca o godz. 1:21

  „Krzywda ciemnego ludu” jest, ze go niedoksztalcono. I teraz robi polityczne wybory na podstawie zewnetrznego wygladu 🙁

 45. mały fizyk
  15 lipca o godz. 22:18

  A ja od ciebie oczekuję bardzo wiele, zwłaszcza choć jednego genialnego wpisu, stać cię. Na razie, wszystkie twoje wpisy poniżej nawet mojego niesłychanie niskiego moherowego IQ gorszego sortu watahy do wyrznięcia.

 46. @takei-butei
  16 lipca o godz. 15:04

  Znowu znudzila mi sie zabawa z toba. So long.

 47. „mały fizyk” – duchowy brat „proroka mniejszego” (Jacka Żakowskiego) dałby sie za Krzywonos i Kijowskiego przez saturator rozjechac ! Marzy mu sie pomnik kurew i złodziei z PO na Krakowskim Przedmiesciu.
  Chwyt za odlaną w tombaku kitkę Kijowskiego zapewnialby pomyslność w interesach !? 🙂

 48. @murator
  16 lipca o godz. 20:27

  zabolalo? To dobrze. Jest jeszcze nadzieja, ze sie doksztalcisz.

 49. mały fizyk
  16 lipca o godz. 16:34

  A mnie nigdy nie znudzi się zabawa z tobą. до свидания!

 50. „mały fizyk” czeka teraz na pukiel włosów od Gersdorfowej a na ścianie pewnie wiesza portret Frasyniuka – „Führera” i zarazem „1 petardy III RP” z nadania Axel Springer Verlag (tego samego który po wojnie zatrudniał pracowników Dr.Goebbelsa i dziennikarzy z „Völkischer Beobachter” pod warunkiem ze nie beda juz „antysemiccy”) 😉
  Co dalej kapiszonie !? Gula pęka ?!

  PS.
  Najlpesze demo moze popsuc – Alzheimer (albo °)
  http://niezalezna.pl/102358-ubaw-po-pachy-szef-kod-u-mowil-o-protescie-i-nagle-zapomnial-o-co-mu-chodzi

 51. „Akcja znicz” nadal trwa ale ten tandeciarz Szechter popsul zapis historii !

  http://niezalezna.pl/102360-michnik-uslyszal-pytanie-kiedy-przeprosi-za-brata-i-sie-wsciekl-wideo-18

 52. „Co warto robić w Polsce po 12 lipca 2017 r.”
  Moze warto by sie wybrac do fryzjera.

 53. Instrukcja zabawna. Nie sądzę żeby wystarczyła do odzyskania utraconej władzy.

 54. AOlsztynski
  28 lipca o godz. 18:22

  „Instrukcja zabawna”

  Te chciane przez red. Czarnacka „think-tanki” (w pkt.3 tajnej instrukcji 😉 !) to chyba jakas „Nida-gips”. Inaczej wziełaby przyklad z Madziarów którzy po oswiadczeniu polityka (kłamalismy,kłamiemy, etc.) ukradli z wystawy czolg i wyjechali „na miasto”.
  Ale z red.Czarnackiej taka „rewolucjonistka” jak z pewnej kobiety która na poligonie w Kolobrzegu wykupiła swojemu staremu i sobie przejazd t-55 i za cholere nie mogła zrozumiec że w 8 miesiacu ciaży do czolgu nie wejdzie ! Aż sie jeden Slunzok wk…ł i jej wytłumaczył 🙂

  https://www.youtube.com/watch?v=ohz9NzpkrQ8

  PS.
  https://www.o2.pl/artykul/chca-wybudowac-kaczynskiemu-palacyk-jak-pilsudskiemu-fundacja-zbiera-juz-pieniadze-6151294618732161a

  Jezeli palacyk powstanie – to tylko z fontanna z trawertynu !
  Dla Pierwszej Gejszy IV RP – Prof. Pawlowicz !
  Pluskajaca woda zaglusza poufne rozmowy – wiedzieli o tem florentynczycy ! 🙂
  https://www.youtube.com/watch?v=iPFUz1H_xA4

 55. A mozemy…
  z radoscia i wiara witac dobra zmiane?

  Rozliczanie niezliczonych afer, bylejakosci, cynizmu i prywaty?

  Czy mozemy sie cieszyc fenomenalna sytuacja gospodarcza?
  Najnizszych w historii bezrobociem itd itp?

  Czy mamy bez konca kwekac i histeryzowac jak proponuje POLITYKA bo „klasa cynicznych prozniakow” gdzie macie kupe znajomkow zostala oderwana od koryta.

 56. murator
  4 sierpnia o godz. 20:36

  Chalupa Pawlowicz
  To stodola przy pałacu w Chobielinie Pana od robienia dyplomatycznej laski ala-PO
  Radka Sikorskiego.

 57. Inne zakończenie wierszyka….

  Lepszy sort jest dzisiaj u koryta.
  Co dzień straszniej i co dzień obleśniej.
  Już, niestety nie będzia jak było
  Ale bedzie tak jak było wcześniej.