Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Grand Central - Blog Agaty Czarnackiej o demokracji w Polsce, Unii i na świecie Grand Central - Blog Agaty Czarnackiej o demokracji w Polsce, Unii i na świecie Grand Central - Blog Agaty Czarnackiej o demokracji w Polsce, Unii i na świecie

17.12.2016
sobota

PiS „uchwala opinię” o budżecie, obywatele blokują Sejm

17 grudnia 2016, sobota,

Zgromadzenie pod Sejmem zebrało się w sprawie wykluczania dziennikarzy z Sejmu. Jednak piątkowe posiedzenie okazało się znacznie bardziej burzliwe, niż ktokolwiek mógł oczekiwać.

Po wykluczeniu z obrad posła Michała Szczerby za wniesienie na mównicę kartki z napisem „#wolnemedia” (a trzeba było przynieść tablet!!!) posłowie opozycji (bez klubu Kukiz’15) zgodnie zaczęli blokować mównicę. PiS zszedł do Sali Kolumnowej, w tajemniczy sposób osiągnął kworum (mówi się, ze głosowały osoby do tego nieuprawnione, przedstawiające się jako „obserwatorzy”) i udając, że są na sali sejmowej, zaczął przegłosowywać budżet.

W zasadzie można powiedzieć, że zrobił to, o co sam oskarżał jakiś czas temu Trybunał Konstytucyjny (skądinąd niesłusznie). Uchwalił „opinię” m.in. o ustawie budżetowej. BOR nie wpuszczał na alternatywne obrady posłów opozycji.

Demonstracja zmieniła się w blokadę Sejmu. Do obywateli nawet wcześniej niż do polityków opozycji czy liderów KOD dotarło, że pozostawienie tego bez reakcji albo skwitowanie tego zaledwie komentarzem ze sceny oznacza oddanie demokracji w Polsce walkowerem. Stąd pomysł na blokowanie wyjazdów z Sejmu. Wszystkie cztery wyjazdy z Sejmu zostały otoczone i zablokowane przez demonstrujących. Posłowie, także posłowie opozycji, są proszeni o zawrócenie pojazdów i spędzenie przynajmniej najbliższej nocy na miejscu.

Wygląda na to, że w Warszawie zaczął się Majdan. Wzywamy wszystkich pod Sejm. Potrzebne są gorąca herbata i przekąski, ale przede wszystkim wszyscy obywatele, którzy zmienią zmęczonych i zmarzniętych demonstrantów.

Przez Facebooka dochodzą krzepiące informacje o tym, że z całego kraju ściągają na Wiejską posiłki. Niestety dochodzą też pogłoski o tym, że z całego kraju do stolicy zjeżdżają siły policyjne, a nawet wojsko.

Cokolwiek by nie sądzić, 16 grudnia 2016 roku w Polsce skończyła się pseudodemokracja Prawa i Sprawiedliwości. Tylko od nas zależy, czy zastąpi ją realna demokracja obywatelska czy zamordystyczna dyktatura.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 21

Dodaj komentarz »
 1. Od dawna optuję za rozpędzeniem nielegalnego i niedemokratycznie wybieranego Sejmu i o rozpisanie prawdziwie demokratycznych, powszechnych, równych i wolnych wyborów parlamentarnych z równym dostępem wszystkich obywateli do kandydowania i wybieralności. Również, a nawet zwłaszcza bezpartyjnych i zrzeszonych lokalnie.

  Ta dyktatura „partyjnych świń” sypie się już chyba od środka. PiS jest tu ukoronowaniem oraz kropką nad i.

  Może przyszedł właśnie dzień podjęcia walki o rzeczywistą demokrację. Jak tak, to się przyłączam. Ale jeśli to kolejna hucpa w „wojnie na górze”, to się na nią nie piszę.

  My bezpartyjni musimy odzyskać pełnię praw obywatelskich i możliwość wolnego udziału w wyborach do Sejmu.

 2. Hołota robi oborę w Sejmie, a potępiali Leppera? Komunistyczno – SB-ecka banda, won za Don. Planowali Nocną Zmianę 2. Nie tym razem! Esbecja przegrała

 3. Ciężąr dowodu stanu faktycznego leży po stronie wyciągającej z niego skutki prawne. Czyli to marszałek był obowiązany dowieść, że było kworum. Nie dowiódł.

  @Jacek, NH
  Hołota robi tutaj takimi komentarzami oborę? Komunistyczno – SB-ecka banda, won za Don.
  Popatrz, każdy umie poobrażać. Więc się łaskawie wstrzymaj. I tak już mamy sytuację wystarczająco napiętą sytuację.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Skończyła się ułuda demokracji III RP. I dobrze. Maski i spodnie opadły. Król jest nagi.

  Ze zgniłej ziemi wyrósł zgniły cuchnący owoc w postacie nie dbającego już o żadne pozory PiSizmu.

  Czas pomyśleć o odsunięciu psudopartii od władzy, likwidacji monopolu i przywilejów klik partyjnych i wprowadzeniu normalnej demokracji dla polskich obywateli.

 6. Gdy „dzielne rozwrzeszczane ” opozycyjne
  posłanki blokujace mownicy sejmową robiły sobie selfie…
  obok w
  sali kolumnowej PiS uchwalil ustawę deubekizacyjna.

  Trudno o bardziej wymowny fakt.

 7. @Andrzej Falicz
  To o ile ta ustawa obniża emeryturę szanownego prokuratorowi zasłożonemu podczas stanu wojennego?

 8. @https://www.facebook.com/NagrodaZlotegoGoebbelsa/photos/a.447609275444525.1073741828.447606255444827/595349264003858/?type=3

  Nagroda „Zlotego Geobelsa”
  dla redaktorow POLITYKI

  Wszyscy jak jeden mąż krzyczą, że planowane zmiany to ograniczenie dostępu do informacji, albo i nawet… cenzura. Na czym naprawdę polegają zmiany? Skąd nagłe oburzenie?

  Porównujemy zasady obowiązujące w innych krajach do polskiego sejmu i panującego w nim od lat chaosu.

  Wchodząc w linki poniżej, każdy może się przekonać, czy mowa tu o cenzurze, blokowaniu i uniemożliwianiu pracy dziennikarzom, czy może jednak o ucywilizowaniu obecnego burdelu na wzór zachodni (a przy okazji zmuszeniu polityków do pracy, nie brylowania przed kamerami na korytarzach)

 9. Czy coś mi umknęło? Jaki był powód wyłączenia mikrofonu Panu Szczerbie?

 10. @Andrzej Falicz
  fb? Kompletnie niewiarygodne. Ale najwyraźniej żadnych wiarygpdnych źródeł dla twoich rewelacji podać nie umiesz, więc cóż się dziwić.

 11. Agata Czarnacka myśli, że oni to cała Polska

 12. Nie można nazywać ustawą opinii uchwalonej na zamkniętym posiedzeniu klubu parlamentarnego piss…
  Jeśli Andrzej D. podający się za „prezdęta” podpisze toto, powinien być natychmiast zgłoszony do Trybunału Stanu, jako przestępca przeciwko Konstytucji RP…

 13. @Jacek, NH
  PiS tak myśli.

 14. „Wzywamy wszystkich pod Sejm. Potrzebne są gorąca herbata i przekąski, ale przede wszystkim wszyscy obywatele, którzy zmienią zmęczonych i zmarzniętych demonstrantów.”

  Wasze niedoczekanie, puczyści…

  Polska liczy blisko 40 milionów obywateli. Miejcie to na uwadze, Drodzy moi, w liczbie… kilkuset, czy ilu Was tam jest? 😉

 15. Majdan…ala KOD
  Czyli jak
  fabrykuje sie meczennikow walki o demokracje.
  A ustawa deubekizacyjna i tak przeszła.

  http://m.telewizjarepublika.pl/quotmeczennik-kod-uquot-sam-kladzie-sie-na-ulice-udajac-ofiare-zamieszek-zobacz-nagranie,42102.html

 16. @Sylabariusz
  Kilka milionów? Bez których kraj padnie?

  @Andrzej Falicz
  A ty znowu o tej ustawie?

 17. Z jednej strony
  rozwrzeszczani awanturnicy robiący sobie selfie i blokujący mównice sejmową
  z drugiej posłowie pracujący nad ustawą budżetowa i deubekizacyjna.

  Jak myślicie jakie wrażenie mają zwyczajni…Polacy?

 18. Szukana fraza:agata czarnecka majdan Znalezionych artykułów:0

  Gdzie się podział Pani „szybki” wpis z soboty, widniejący na stronie głównej, o ratowaniu Polski, czyżby sprawa rozwiązała się samoistnie, poprzez rozbicie o rzeczywistość?

 19. @Andrzej Falicz
  Co znaczy zwyczajni Polacy?
  Zafiksowałeś się na tej ustawie dezubekizacyjnej?

 20. @mpn

  O jakich milionach bredzisz? Gdzie te miliony widzisz?

 21. @Sylabariusz
  Wszędzie wokół siebie, dziecko drogie. Kto tu bredzi? Nie każdy jest tak ślepy jak ty.

 22. @mpn

  Pocieszny jesteś…

  Nietzsche powiadał, że nic tak nie ogłupia Niemców, jak piwo i chrześcijaństwo. Czyżby za dużo piwa? O proweniencję chrześcijańską Cię nie posądzam… 😉